Kronika KMP Gliwice

Podziękowania od inspektora Dariusza Augustyniaka

Wczoraj (08.06.2016) inspektor Dariusz Augustyniak, komendant miejski policji w Gliwicach, po raz ostatni przeprowadził odprawę kierownictwa naszego garnizonu. Podziękował przy okazji swoim współpracownikom oraz podwładnym za wspólną służbę. Od piątku inspektor będzie pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego w Kielcach. To kolejny policjant z Gliwic, który awansował na tak wysokie stanowisko.


Inspektor Augustyniak szefem garnizonu gliwickiego został w lipcu 2015 r. Wcześniej pełnił funkcję komendanta miejskiego w Piekarach Śląskich. W Gliwicach dał się poznać jako znakomity szef, doświadczony funkcjonariusz, osoba o dużej wiedzy oraz umiejętnościach zarządzania zespołami ludzi, a także wysokiej kulturze osobistej. Kierownictwo polskiej policji doceniło jego dotychczasową służbę oraz osiągnięcia i postanowiło awansować go na komendanta wojewódzkiego w Kielcach.
Nowemu szefowi świętokrzyskiej policji życzymy samych sukcesów w zarządzaniu tamtejszym garnizonem. Dziękujemy za udaną współpracę i służbę w naszym mieście.

 

Słowa podziękowania od inspektora Dariusza Augustyniaka:

„W związku z zakończeniem pełnienia przeze mnie funkcji Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach pragnę serdecznie podziękować za dającą mi wiele satysfakcji oraz doświadczeń współpracę. Czas, jaki poświęciłem służbie w gliwickim garnizonie, zapamiętam jako ważny okres w moim życiu – nie tylko tym zawodowym. Poznałem tu wielu wspaniałych ludzi. Dzięki życzliwości, doświadczeniu i ogromnej wiedzy policjantów oraz pracowników cywilnych osiągnęliśmy znakomite rezultaty. Prawdziwym zaszczytem była dla mnie służba na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców ziemi gliwickiej.

Teraz powierzono mi nowe obowiązki – niedługo obejmę stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Przyznam, że trudno przychodzi mi rozstanie z przyjaznymi ludźmi, pięknym miastem Gliwice oraz urokliwymi miejscowościami tego powiatu.

Mam nadzieję, że pozostaniemy w dobrych kontaktach i nadal realizować będziemy wspólne cele.

Proszę przyjąć moje podziękowania oraz życzenia zdrowia, pogody ducha, zawodowego spełnienia i szczęścia w życiu osobistym."