Zmiany w kierownictwie I i V komisariatu - Kronika KMP Gliwice - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Kronika KMP Gliwice

Zmiany w kierownictwie I i V komisariatu

W poniedziałek, 1 czerwca 2017 r., decyzją komendanta miejskiego policji w Gliwicach nadkomisarza Marka Bajcera, komendantem I komisariatu został dotychczasowy szef jednostki w Sośnicy podinsp. Robert Sikora. Z kolei na zwolnione miejsce komendanta „piątki” powołano nadkomisarza Jacka Szolca, dotychczas naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Gliwicach.


Nowy komendant „jedynki” to jeden z bardziej doświadczonych funkcjonariuszy naszego garnizonu. Służbę rozpoczynał na początku 1991 roku, na stanowisku policjanta Plutonu Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komisariatu III Policji KRP w Gliwicach. W 1996 przeniósł się z pionu prewencji do kryminalnego. Od 1999 r. pełnił służbę jako dyżurny III komisariatu, a w 2004 mianowano go zastępcą komendanta V KP. Następnie, w 2008 r., został szefem sośnickiego komisariatu. Teraz rozpoczyna służbę jako dowodzący komisariatem w centrum miasta. Z wykształcenia cywilnego jest magistrem prawa. Prócz tego absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którą ukończył w 1999 roku.


Nowy szef „piątki” to nadkom. Jacek Szolc, który pełni służbę od 20 sierpnia 1996 roku. Z wykształcenia jest pedagogiem, ukończył również Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Przez wiele lat związany z policją w Jastrzębiu Zdroju i Rybniku. Do gliwickiej komendy trafił w roku 2013 i został mianowany naczelnikiem wydziału prewencji.
Nowym komendantom życzymy samych sukcesów zawodowych.