Kronika KMP Gliwice

Ulubiona policjantka gliwickich uczniów przeszła do cywila

Dziś, w piątek 16 lutego, w „sali owalnego stołu” komendy miejskiej policji ze służbą pożegnała się doświadczona funkcjonariuszka – asp. szt. Katarzyna Wosik. Policjantka przeszła właśnie na zasłużoną policyjną emeryturę. Naszej koleżance, za wieloletnią udaną współpracę, dziękowało kierownictwo gliwickiego garnizonu.

 

Aspirant sztabowej Katarzyny Wosik będzie brakować nie tylko policjantom, także młodzieży oraz nauczycielom. Służąca w wydziale prewencji funkcjonariuszka była bowiem częstym i lubianym gościem w gliwickich szkołach, w których prowadziła zajęcia z profilaktyki czy prewencji. Z pewnością zapamiętają ją też gliwiczanie najmłodsi – uczniowie podstawówek, dla których prowadziła tzw. mały komisariat oraz Akademię Młodego Kibica.

Katarzyna Wosik była współtwórczynią Minikomisariatu, znajdującego się w III Komisariacie Policji przy ul. Pszczyńskiej, jedynego takiego w Polsce. Uczyła w nim dzieci bezpieczeństwa, a jej świetne podejście sprawiało, że uczniowie wciąż chcieli w to miejsce wracać. Współtworzyła też i wymyśliła Akademię Młodego Kibica, która co roku kończyła się wielkim sportowym świętem na stadionie miejskim – dzięki tej akcji wychowywano przyszłe pokolenia kibiców, znające zasady fair play i dobrego kibicowania.

To jednak tylko niektóre z działań, w jakie angażowała się policjantka, poświęcając nie raz swój czas prywatny. Działała m.in. także wśród seniorów, ucząc ich, jak unikać oszustów i nie dać się przestępcom. 
Asp. szt. Wosik z gliwicką komendą związała całe swoje zawodowe życie. W policji służyła 30 lat, a zaczynała jako pracownik cywilny. Dziś oficjalnie przeszła do cywila. 
Mówi się, że nie ma osób niezastąpionych. Są jednak takie, które stają się ikonami, bo posiadają wyjątkową charyzmę i autorytet, zarażają innych swoim optymizmem, energią i poczuciem humoru. Taką właśnie ikoną jest w gliwickim garnizonie Katarzyna Wosik, zawsze, całym sercem, zaangażowana w służbę w policji oraz pomoc mieszkańcom Gliwic, przede wszystkim zaś osobom starszym i młodzieży. 
Znakiem sympatii dla odchodzącej funkcjonariuszki były prezenty, jakie, z własnych środków, zakupili i wręczyli jej koleżanki oraz koledzy. Upominek ufundowało także ceniące policjantkę kierownictwo komendy – komendanci i naczelnicy wydziałów dziękowali dziś aspirant sztabowej za poświęcenie, zaangażowanie, wzorową służbę oraz postawę.

Wszyscy życzmy zaś naszej koleżance dalszych sukcesów, a przede wszystkim zdrowia, niegasnącego poczucia humoru i satysfakcji z wszystkiego, co będzie robiła w życiu po służbie.