Sport w gliwickiej Policji

Policjant z Gliwic z dwoma brązowymi krążkami

Starszy aspirant Robert Broja z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zdobył dwa brązowe medale w pierwszych zawodach regionalnych 3GUN w klasie standard. Nasz policjant jako jedyny stanął na podium w dwóch kategoriach. Starszy aspirant Broja co roku zajmuje najwyższe miejsca w konkurencjach strzeleckich.

W lipcu br. reprezentował na przykład gliwicki garnizon w zawodach federacji organizacji proobronnych, którym patronowało Ministerstwo Obrony Narodowej – nasz funkcjonariusz zajął wtedy II miejsce w użyciu strzelby praktycznej, był zaraz za mistrzem Europy.
Na co dzień starszy aspirant jest instruktorem sztuk walki i samoobrony, a ze strzelectwa szkoli m. in. gliwickich policjantów.
W rozegranych na strzelnicy w Jaworznie zawodach, w których Robert Broja był drugi, uczestniczyło 25 strzelców uprawnionych do posiadania broni palnej, licencję zawodniczą lub patent strzelecki, członkowie strzeleckich klubów, bractw kurkowych. Wysoki poziom umiejętności zawodników sprawił, że pomiędzy finalistami była niewielka różnica punktów i sekundowe różnice przejścia toru strzeleckiego.