Sport w gliwickiej Policji

Nasz szachista zajął 6 miejsce

W dniach 10 - 14 kwietnia 2013 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Mieszko” w Pokrzywnej odbyły się XII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach. Do rywalizacji stanęło 82 funkcjonariuszy z całej Polski. Funkcjonariuz gliwickiego garnizonu policji asp. szt. Tomasz Semik zajął w zawodach 6 miejsce.

W mistrzostwach zmagali się przedstawiciele takich formacji jak: Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służba Celna, Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Pierwsze miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych zdobył Robert Tustanowski z Ochotniczej Straży Pożarnej z Prudnika.
Najlepszym szachistą reprezentującym Policję był Mirosław Sławiński z KMP w Olsztynie.

Puchary ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji oraz Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu wręczył zwycięzcom Komendant Powiatowy Policji w Nysie  - insp. Andrzej Synowiec.

Najlepsi szachiści oprócz pucharów otrzymali również nagrody pieniężne oraz rzeczowe.
Nad sprawnym przebiegiem XII Indywidualnych MP Służb Mundurowych w Szachach sędzia główny - Jacek Matlak (sędzia klasy międzynarodowej z Bielska - Białej), który sędziuje te zawody od pierwszej edycji.