Sport w gliwickiej Policji

Nasz judoka na podium

W dniu 13 czrewca 2009 r. na gościnnych matach Klubu Sportowego "CZARNI" Bytom odbyły się, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Mistrzostwa Polski Policji w Judo - Bytom 2009. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 60 zawodników reprezentujących: Komendy Wojewódzkie Policji w Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Radomiu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Katowicach, Komendę Główną Policji, Komendę Stołeczną Policji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Szkołę Policji w Katowicach. Drużynowo najlepsi okazali się Policjanci z KWP w Katowicach. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna KWP w Gdańsku. Trzecie miejsce zajęli policjanci reprezentujący Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Czwarte miejsce wywalczyła drużyna Komendy Stołecznej Policji, natomiast piąte miejsce przypadło drużynom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i z Komendy Głównej Policji. Nasz reprezentant mł asp. Dominik Foltyn dzielnicowy z Komisariatu Policji w Pyskowicach dostał się na podium, zajął III miejsce w kategorii wagowej do 81 kg.