Policjanci szkolili dzieci - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Policjanci szkolili dzieci

Dziś w Zespole Przedszkoli Miejskich nr 2 przy ul. Młodych Patriotów w Gliwicach miał miejsce międzyprzedszkolny konkurs bezpieczeństwa i profilaktyki. Był zwieńczeniem trwających kilka tygodni zajęć, jakie prowadziła z dziećmi policja. Teraz najmłodsi są już dobrze przygotowani do wakacji.Zespół Przedszkoli Miejskich nr 2 w Gliwicach zorganizował konkurs dotyczący bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Uczestniczyło w nim osiem przedszkoli z Gliwic. Konkurs adresowany był do dzieci z dwóch najstarszych grup wiekowych. Czynny udział wzięli także policjanci z III komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice.
Cel konkursu, który był dobrą zabawą dla przedszkolaków, to:
- utrwalenie zasad i sposobów troski o bezpieczeństwo,
- potwierdzenie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
- doskonalenie umiejętności współdziałania w grupie,
- przestrzeganie zasad fair play w grze oraz życiu codziennym.

Konkurs składał się z dwóch części. Teoretycznej, w której zadaniem drużyn było rozwiązywanie zagadek i rebusów. Praktycznej, w której dzieci wykazywały się znajomością i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa, zasad ruchu drogowego, rozwiązywania konfliktów i pierwszej pomocy. Podliczono już wyniki wszystkich konkurencji –najlepiej wypadły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gliwicach.
Konkurs realizowany był w oparciu o program autorski pani Marioli Jugowiec i Pani Renaty Kluski, dotyczące bezpieczeństwa oraz profilaktyki dla dzieci z zespołu przedszkolnego.
Sam program został objęty honorowym patronatem komendanta miejskiego policji w Gliwicach, nadkomisarza Marka Bajcera.