Okradły na "szklankę wody", sprzedawały dywan... - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Okradły na "szklankę wody", sprzedawały dywan...

Policjanci z Knurowa prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży mieszkaniowej dokonanej wczoraj w Przyszowicach. Dwie nieznane kobiety o ciemnej karnacji weszły do domu mieszkanki tej miejscowości i poprosiły o szklankę wody. Wyszły napojone i… bogatsze. Próba takiej kradzieży była też w Ostropie – podejrzani odjechali charakterystycznym renaultem.
Dwie nieznane kobiety, pod pretekstem napicia się wody, dokonały kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii. Łączna wartość strat 80-letniej mieszkanki Przyszowic to ok. 3500 zł. Po kradzieży sprawczynie szybko opuściły posesję i wsiadły do czekającego na nie samochodu.
Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj w Gliwicach, w dzielnicy Ostropa. W tym przypadku zareagowała sąsiadka starszej osoby – należą jej się podziękowania oraz gratulacje za wzorową postawę. Świadek zdarzenia zainteresowała się samochodem marki Renault 19 na niemieckich (berlińskich) numerach rejestracyjnych i wkroczyła do akcji, przeganiając dwie kobiety oraz ich kompana. O zdarzeniu mogli dowiedzieć się czytelnicy jednego z gliwickich portali informacyjnych (w załączeniu screen komunikatu z FB). Oba przypadki łączy sposób działania i rysopisy sprawców.
Uczulamy mieszkańców naszego rejonu o niepozostawanie biernym i reagowanie, podobnie jak uczyniła to wspomniana mieszkanka Ostropy. Gdy coś nas zaniepokoi, widzimy podejrzane osoby, dzwońmy pod numer alarmowy 997 –nie obawiajmy się! Zgodnie z przepisami, policjant zapyta o nasze dane, pamiętajmy jednak, że możemy je zastrzec i przekazać informację anonimowo. Ważne, by ze zgłoszeniem nie czekać i dzwonić natychmiast.
Pojazd, którym przemieszczają się wymienione osoby, tj. renault 19 na niemieckich numerach, to obecnie rzadko spotykany model. W razie pojawienia się takiego samochodu prosimy o kontakt pod nr 997. 

  • Screen ze strony FB