Wiadomości

Jutro działania drogówki - „NIE dla prędkości”

Gliwicka drogówka kontynuuje nowy cykl działań pod hasłem „NIE dla prędkości”. Do akcji kierowane są większe ilości policyjnych patroli. Mundurowi, prócz mierzenia prędkości pojazdów, kontrolują trzeźwość kierujących oraz zwracają uwagę, czy podróżujący jeżdżą w zapiętych pasach bezpieczeństwa.


Dążenie do poprawy stanu bezpieczeństwa na śląskich drogach oraz uświadomienie społeczeństwa o nieuchronności kary za popełniane wykroczenia to podstawowe zadania tego typu akcji. W ramach jutrzejszych działań profilaktyczno-kontrolnych, którym towarzyszy hasło „NIE - dla prędkości”, na drogę zostanie skierowana większa ilość policjantów, którzy m.in. w systemie kaskadowym walczyć będą z brawurą i nieodpowiedzialnością piratów drogowych. Oprócz pomiarów prędkości stróże prawa sprawdzą trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz bacznie przyjrzą się, czy podróżujący korzystają z pasów. Działania będą prowadzone na odcinkach dróg Gliwic i powiatu.
Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, informujemy o akcji z odpowiednim wyprzedzeniem. Kierowcy, którzy zostaną ukarani, nie powinni mieć pretensji do naszych funkcjonariuszy, a jedynie do siebie samych!