Wiadomości

Ostrzegamy przed fałszywymi pracownikami wodociągów

W naszym rejonie ponownie pojawili się oszuści działający jedną ze znanych metod – „na pracownika wodociągów”. W ciągu dwóch dni w Gliwicach okradzione zostały w ten sposób dwie osoby.W poniedziałek, 15 stycznia w południe oszust zapukał do drzwi mieszkania starszego wiekiem gliwiczanina przy ul. Gruszczyńskiego. Nieznany dotąd mężczyzna poinformował, że jest pracownikiem wodociągów i musi pilnie coś sprawdzić. Kiedy wpuszczono go do środka, skutecznie odwrócił uwagę lokatora i skradł mu pieniądze – 5 tys. zł oraz 50 franków szwajcarskich.
Na drugi dzień, 16 stycznia przed godziną 9.00 tą samą metodą okradziony został 87-letni mieszkaniec ul. Zimorodka. Sprawca wszedł do jego domu pod pretekstem zwrotu nadpłaty za wodę, potem wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i ukradł mu 2 tys. zł. Postępowanie w obu sprawach prowadzą śledczy z I komisariatu.

Raz jeszcze apelujemy do starszych mieszkańców naszego miasta, aby nie wpuszczali do domu nieznanych sobie osób. W przypadku, gdy nieznajomi twierdzą, że są pracownikami wodociągów czy administracji, dobrze jest najpierw zadzwonić do danej instytucji i spytać, czy rzeczywiście kogoś wysyłała. Można też podczas takiej wizyty poprosić o asystę któregoś z sąsiadów.
Prosimy również młodszych gliwiczan, by wyczulili swoich rodziców czy dziadków na tego typu przestępcze metody.