Został odrzucony, więc prześladował - WIADOMOŚCI - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

WIADOMOŚCI

Został odrzucony, więc prześladował

Data publikacji 07.05.2018

Mieszkaniec Gliwic nie mógł pogodzić się z odrzuceniem przez znajomą knurowiankę. Jego zachowania nabrały znamion obsesji: zaczął nękać wybrankę wizytami, SMS-ami, połączeniami telefonicznymi. Kobieta poważnie obawiała się o swoje życie. Zgłoszenie problemu policji zakończyło się dla podejrzanego aresztem.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo 21-letniego mężczyznę, któremu śledczy udowodnili, że od 28 lutego do 4 kwietnia uporczywie nękał mieszkankę Knurowa.
Podejrzany wykonywał do pokrzywdzonej liczne połączenia telefoniczne, wysyłał wiadomości SMS, nachodził w miejscu zamieszkania, obserwował i śledził. Publikowanie w internetowych serwisach społecznościowych wpisów o charakterze znieważającym, wizerunków pokrzywdzonej oraz gróźb karalnych stało się podstawą do zastosowania najostrzejszego środka zapobiegawczego. Do czasu rozprawy sądowej podejrzany będzie więc przebywał w Areszcie Śledczym w Gliwicach.
Przypomnijmy: stalking określany jest jako uporczywe nękanie, bądź prześladowanie ofiary. Według kodeksu karnego, stanowi on przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a w niektórych przypadkach nawet do 10.