Potrącenia na przejściach - PRZESTROGA - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Potrącenia na przejściach - PRZESTROGA

9 grudnia o godz. 19.11 przy ul. Kościuszki w Gliwicach 30-letnia kierująca samochodem marki Opel Zafira potrąciła przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych 82-letnią kobietę. Poszkodowana doznała obrażeń ciała, przewieziono ją do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KMP Gliwice. Podczas weekendu odnotowano też (w naszym rejonie) inne potrącenia na przejściach...


Statystyki wskazują, że do zdarzeń w miejscach udostępnionych dla ruchu pieszego dochodzi najczęściej w miesiącach jesienno-zimowych, w godzinach, w których, z uwagi na wcześnie zapadający zmierzch, jest ograniczona widoczność. Przejścia dla pieszych są paradoksalnie jednymi z najmniej bezpiecznych miejsc na drogach. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele: nieuwaga kierowców, nieostrożność pieszych, wspomniana zła widoczność, wynikająca również z oślepiania kierowców przez nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy, zbyt duża prędkość samochodów.
Na nagraniu wykonanym telefonem komórkowym (zgrano obraz z monitora) widzimy moment potrącenia 82-latki. Niech to będzie przestroga dla kierowców! Być może po obejrzeniu filmu skłonimy kogoś do refleksji i zwiększymy świadomość, jak odpowiedzialnym zajęciem jest kierowanie pojazdem. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w miejscach, w których mogą pojawić się piesi.

Ładowanie odtwarzacza...