Bezpieczne wakacje 2019 - cd. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Bezpieczne wakacje 2019 - cd.

Data publikacji 09.07.2019

W Gliwicach trwa wakacyjny cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami. W ramach zorganizowanych dla dzieci w wieku 7-12 lat półkolonii, w gliwickim MDK odbywają się zajęcia profilaktyczne, podczas których szkolą właśnie nasi policjanci. A specjalizują się w tym szczególnie dwaj mundurowi: st. sierż. Szymon Kołodziej z wydziału ruchu drogowego oraz st. sierż. Mateusz Piórkowski z wydziału prewencji.


Nasi profilaktycy zawsze dostosowują zajęcia do publiki. Tym razem zorganizowali pogadankę na temat bezpieczeństwa w domu, na ulicy, podwórku. Dzieci dowiedziały się na przykład, jak prawidłowo poruszać się w przestrzeni miejskiej, wiejskiej, po ulicach i chodnikach. Wspólnie odgrywano i realizowano scenki, z których miało wynikać jedno – przyswojenie i utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.
Policjanci przećwiczyli z najmłodszymi, jak zachować się w sytuacji trudnej i jak prawidłowo wezwać na miejsce zdarzenia odpowiednią służbę. Na koniec młodzi słuchacze mogli zapoznać się z policyjnym sprzętem, każdy mógł usiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu.