WIADOMOŚCI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy mądrzy przed szkodą

Data publikacji 15.01.2010

Średniej wielkości sopel, może ważyć nawet 10 kilogramów. 
Wyobraźmy sobie, że taki sopel spada z wysokości 10 metrów na chodnik, po którym chodzą ludzie. Niestety, musi tak być, ponieważ administratorzy i zarządcy nie zawsze pamiętają o tym lodowatym problemie.  
Policja apeluje do właścicieli, zarządców i administratorów budynków o usunięcie sopli oraz nawisów śnieżno-lodowych.

Średniej wielkości sopel, może ważyć nawet 10 kilogramów.  Wyobraźmy sobie, że taki sopel spada z wysokości 10 metrów na chodnik, po którym chodzą ludzie. Niestety, musi tak być, ponieważ administratorzy i zarządcy nie zawsze pamiętają o tym lodowatym problemie.   Policja apeluje do właścicieli, zarządców i administratorów budynków o usunięcie sopli oraz nawisów śnieżno-lodowych.


Do tej pory na terenie podległym KMP w Gliwicach nie odnotowano poważniejszych zdarzeń związanych z osunięciem się z dachów nawisów śnieżnych. Chodząc po ulicach widzimy jednak nawisy i sople wiszące na krawędziach dachów. Pamiętajmy, że nie znamy dnia ani godziny, kiedy warunki atmosferyczne, w szczególności temperatura i wiatr strącą to co zalega na budynkach. Zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Śląskiego, za usuwanie śniegu lub lodu, sopli lodowych i nawisów stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa odpowiedzialni są właściciele, zarządcy i administratorzy obiektów budowlanych. Niezastosowanie się do tego obowiązku może skutkować wysoką grzywną. Jednak nie grożąca grzywna powinna nas mobilizować do działania, takim motywem musi być odpowiedzialność za drugą osobę, jej zdrowie i życie. Wojewoda zobowiązał Policję, Państwową Straż Pożarną, straż miejską oraz nadzór budowlany do kontrolowania przestrzegania przepisów wydanego z końcem grudnia ubiegłego roku rozporządzenia.

 

Policjanci apelują do przechodniów, aby przemieszczając się pieszo lub pojazdem w pobliżu budynków, zwracać uwagę na dachy i upewnić się, czy nie istnieje realne zagrożenie dla naszego życia, zdrowia lub mienia. O wszelkich niebezpieczeństwach należy niezwłocznie informować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

 

Powrót na górę strony