Zatrzymują hurtowników, wyłapują pośredników - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Wiadomości

Zatrzymują hurtowników, wyłapują pośredników

Towar sprzedają najczęściej emeryci, upatrujący w handlu tytoniem dodatkowego źródła dochodu. Najważniejsi są jednak organizatorzy procederu uszczuplania wpływów do budżetu państwa. Pracując nad tym, by zatrzymać hurtowników, policjanci wyłapują też pośredników. W minionym tygodniu funkcjonariusze z I komisariatu zatrzymali 64-letniego mieszkańca. Przykład podajemy, by uświadomić i zniechęcić ewentualnych naśladowców do wchodzenia w tego typu interesy.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Gliwicach uzyskali informację, że jeden z mieszkańców może zajmować się nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny w Bojkowie. Podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli ponad 30 kilogramów krajanki tytoniowej.

Rozdrobniony tytoń był prawdopodobnie przygotowany do dalszej obróbki oraz dystrybucji.
Po usłyszeniu zarzutów zatrzymany będzie składał wyjaśnienia w tej sprawie. Osobom, które handlują wyrobami tytoniowymi bez akcyzy, grozi kilkaset złotych grzywny i do kilku lat więzienia. Jeśli kupujący mają świadomość, że dokonują zakupu nielegalnego towaru, także popełniają przestępstwo.

  • Dłonie w rękawiczkach gumowych wyciągają z worka zmielony tytoń
  • Dwa czarne foliowe worki z tytoniem
  • Zawartość worka - widoczna krajanka tytoniu