WIADOMOŚCI

Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 8 sprawców przestępstw. Dwaj to nietrzeźwi kierujący. W grupie ujętych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o przestępczość narkotykową, kradzieże, kradzieże z włamaniem, rozbój, nękanie. Nasi mundurowi podjęli ponad 350 interwencji, ujęli 5 osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował 49-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych na małoletniej. Na drogach doszło do 15 kolizji.


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, po żmudnym śledztwie, zatrzymali człowieka podejrzanego o kradzieże luksusowych aut z naszego rejonu. Ponadto w ręce detektywów z tego samego wydziału, w innej prowadzonej przez nich sprawie, podczas działań operacyjnych wpadli włamywacze do sklepów z terenu powiatu. Grupa do „skoków” używała kradzionych wcześniej samochodów.
Wśród nietrzeźwych kierowców rekordzista miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymano go w piątkowy wieczór w Knurowie, na ul. 1 Maja, podczas prowadzenia volkswagena polo. 58-latek stracił prawo jazdy, czeka na proces karny.

 

  • Dwaj policjanci po cywilnemu  prowadzą zatrzymanego skutego kajdankami z tyłu.
    podejrzany o kradzieże aut